Czarna sukienka na wesele – hit, czy kit?

Dobór kreacji na wesele to zazwyczaj ogromny problem, chcemy wyglądać, jak najlepiej, ale przy okazji nie popełnić żadnej wpadki modowej. Wesela i śluby rządzą się swoimi prawami – wiążą się z nimi liczne zakazy, nakazy i przesądy. Czy w takim razie możemy założyć czarną sukienkę na wesele?

Mała czarna – jak ją ograć?

Wiele kobiet nie przepada za jasnymi kolorami sukienek i chcą po prostu założyć to, w czym czują się najlepiej. Mała czarna to klasyk, niemalże każda kobieta ma ją w szafie, jednak taka sukienka może zwrócić na nas niechcianą uwagę. Uważa się, że czarna sukienka na wesele oznacza, iż źle życzymy młodej parze, a przy okazji taki kolor to barwa pogrzebowa. Może faktycznie wyglądalibyśmy dość mrocznie, gdyby cała nasza stylizacja składała się wyłącznie z czarnych elementów – na taki krok najlepiej się nie decydować. Najlepszym rozwiązaniem jest połączenie jednokolorowej sukni z akcentem kolorystycznym w postaci czerwonych szpilek i dobranej kopertówki. Kolor na paznokciach, czy ustach również ożywi stylizację. Należy pamiętać, że czarny to bardzo elegancki, a zarazem tajemniczy i luksusowy kolor, więc tak naprawdę możemy nosić go na każdą okazję. 

Czarna sukienka na wesele – postaw na wzory

Jeśli koniecznie chcemy założyć czarną sukienkę na wesele ale obawiamy się nieprzychylnych spojrzeń, wówczas możemy postawić na suknię, której barwą przewodnią jest czerń, ale widnieją na niej różne inne kolory – zobacz: https://www.zankyou.pl/p/czarna-suknia-na-wesele-czy-wypada-ja-zalozyc. Połączenie czerni z różem, czerwienią lub beżem wygląda oszałamiająco. Ogromną popularność w ostatnim czasie zdobyły sukienki, które w pewnych miejscach wykonane są z przezroczystej koronki. W taki właśnie sposób łączymy czarną sukienkę, która wzbogacona jest o naturalny odcień naszej skóry przebijający przez delikatną siateczkę. 

Podsumowując, tak naprawdę nie kolor czarny sprawia problem, a jedynie to, z czym go zestawimy. Sukienka na wesele powinna być przede wszystkim szykowna, z pewnością spotkamy się z większą dezaprobatą, gdy nadmiernie odkryjemy dekolt, niż kiedy przyjdziemy w ciemnej stylizacji. 

 

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.