Jaki topper na tort weselny? Zobacz porady!

Udekorowanie tortu weselnego możliwe jest na wiele sposobów, na przykład z użyciem efektownym ozdób z masy cukrowej albo żywych kwiatów. Jedną z popularnych metod nadania tortom efektownego wyglądu jest również wykorzystanie topperów, dlatego wtedy, gdy zastanawiasz się nad zakupieniem takiej dekoracji, zobacz z nami, na co warto się zdecydować!

Do czego przeznaczone są toppery?

Pojęcie toppera odnosi się do rodzaju dekoracji przeznaczonej do wypieków, na przykład do tortów, ciast czy babeczek, która wbijana jest bezpośrednio w wypiek, aby nadać mu efektowny wygląd.

Toppery są oferowane w wielu różnych wzorach, co powoduje, że można dopasować je specyficznie do okazji, podczas której mają być one używane, na przykład można zdecydować się też na specjalne toppery na tort weselny – https://z-milosci.pl/c/toppery-na-tort-weselny, które będą niedrogą, a przy tym stylową metodą na udekorowanie tego wyjątkowego wypieku.

Jaki napis i grafikę wybrać?

Producenci topperów przeznaczonych na torty weselne mogą zaprezentować je wielu wariantach, dlatego też wiele par zastanawia się nad tym, na jaki rodzaj wzoru warto się zdecydować.

Gdy chodzi o napisy oraz o grafiki na topperach, są on zróżnicowane, dlatego można dopasować je do swojego gustu, na przykład może być to napis angielski „All you need is love”, ale też napis polski typu „Miłość jest słodka”. Bardzo dobrym wyborem może być również topper na tort weselny, który jest personalizowany i zawiera imiona albo nazwisko pary, co powoduje, że jest on jeszcze ciekawszą dekoracją i przy tym unikatową pamiątką.

Warto wobec tego zapoznać się z różnymi gotowymi modelami topperów albo też pomyśleć o własnym, który będzie jedyny w swoim rodzaju.

Drewniany czy ze szkła akrylowego?

Do produkcji topperów przeznaczonych na torty weselne zasadniczo wykorzystuje się dwa materiały, a dokładnie są to drewno oraz szkło akrylowe. Czym różnią się te dwa rodzaje materiałów między sobą?

Drewno jest najczęściej używane do wykonania topperów, a dokładnie stosowane są wtedy cienkie sklejki drewniane w naturalnym, jasnym kolorze, co powoduje, że mają one rustykalny wygląd i świetnie nadają się na torty w stylu boho, naturalnym czy tradycyjnym.

Do produkcji topperów wykorzystuje się również szkło akrylowe, które jest rodzajem tworzywa sztucznego o wysokim połysku, które może mieć różne zabarwienia, na przykład srebrne, złote, czarne. Ze względu na swój wygląd takie toppery przeznaczone na torty świetnie nadają się na wydarzenia o charakterze klasycznym, nowoczesnym czy glamour.

Toppery na torty – na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Gdy planuje się zastosowanie toppera na swoim torcie weselnym, warto także zwrócić uwagę na jeszcze jedną ważną kwestię, a mianowicie na wymiary tego typu dekoracji.

Warto zapoznać się dokładnie z wymiarami pomiędzy dwoma szpikulcami wbijanymi do wypieku, ponieważ nie powinny być one od niego szersze – w takim przypadku nie będzie można wbić dekoracji do wypieku. Jeśli tort jest piętrowy i na najwyższym piętrze znajduje się mały element, w takim przypadku warto zdecydować się na zastosowanie toppera ze szpikulcami znajdującymi się blisko siebie.

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.