Jaki makijaż na wesele?

Z pewnością prostym zadaniem nie jest wykonanie makijażu weselnego. Wiele pań młodych stresuje się przed weselem, ponieważ jest to najważniejszy dzień w ich życiu. 

Przygotowanie makijażu na wesele

Każda kobieta chce się wtedy prezentować świetnie, dlatego przygotowania najlepiej rozpocząć znacznie wcześniej. Nie jest łatwo wyróżnić się na tle innych kobiet, dlatego większość osób korzysta z pomocy profesjonalnych wizażystek. Jest to osoba, która doskonale wie jak zrobić makijaż na wesele. Przede wszystkim powinien on być naturalny i tylko lekko podkreślać urodę. Robienie mocnego makijażu jest z reguły dużym błędem, ponieważ często prezentuje się sztucznie. Oprócz tego nie wszystkim kobietom pasuje mocny make up, dlatego należy koniecznie zachować właściwe proporcje. Wesele trwa zazwyczaj do rana, dlatego makijaż musi być również wytrzymały. Wystarczy jednak przestrzegać kilku podstawowych zasad, a wszystko powinno pójść dobrze. Makijaż weselny wymaga zdecydowanie większego wysiłku niż przy makijażu codziennym. Jest to pewien mix, który łączy w sobie makijaż dzienny i wieczorowy. 

Nakładanie kosmetyków

Należy też mieć na uwadze, że kosmetyki muszą być nakładane w odpowiedniej kolejności. Dobrze, jeżeli są naturalne, ponieważ nie podrażniają wtedy skóry. Niestety słabsze produkty potrafią się często rozmazywać oraz kruszyć, dlatego lepiej dołożyć trochę więcej pieniędzy. Kosmetyki do makijażu najlepiej kupować w sprawdzonych i renomowanych sklepach, które od wielu lat działają na rynku i cieszą się dobrą opinią. Skóra musi wyglądać na wypoczęta i zrelaksowną, dlatego podstawą jest odpowiednie nawilżenie skóry. Dlatego warto pamiętać o nawilżającym kremie, który nieco odżywi skórę. Zanim zdecydujesz się założyć podkład to powinnaś wykonać makijaż oka. Jest to zdecydowanie najtrudniejsza część, ponieważ wystarczy jeden zły ruch, żeby popsuć kreskę. Rzęsy można potraktować mascarą, a dobrym pomysłem jest też połączenie cieni matowych oraz rozświetlających. 

Duża liczba kosmetyków

Może się to dobrze sprawdzić u kobiet z bladą cerą, u których mocny makijaż niestety nie prezentuje się zbyt dobrze. Grube, mocne kreski są kojarzone z typowo wieczorowym makijażem. Trzeba jednak pamiętać, że większość ceremonii weselnych rozpoczyna się po południu. Podkład należy zawsze nakładać na bazę. Kosmetyki mogą rozświetlać lub matować cerę, dlatego wszystko zależy od efektu jaki chcesz uzyskać. Należy również pamiętać, żeby nie kłaść najpierw podkładu, a później bazy. Krem BB może być z kolei stosowany przez kobiety, które nie mają większych problemów z cerą. Przed utrwaleniem makijażu pudrem można zastosować kosmetyki o konsystencji kremowej. Po nałożeniu pudru można jedynie wykorzystać sypkie produkty. Błyszczyka lub szminki można użyć dopiero na sam koniec. Należy mieć na uwadze, żeby lepiej nie eksperymentować z nowymi kosmetykami bezpośrednio przed weselem. Bardzo dużym błędem jest również nakładanie zbyt dużej liczby kosmetyków. Niestety jest to niebezpieczne, ponieważ może pojawić się uczulenie i trzeba wtedy reagować naprawdę bardzo szybko.

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.